David Rath chce kandidovat do Senátu

David Rath uvažuje o návratu na scénu. Bývalý poslanec a hejtman to uvedl pro Lidové noviny. Rath byl v červnu nepravomocně odsouzen za korupci se zakázkami, poté se odvolal.

Již tento víkend se soudem uznaný korupčník rozhodne, za koho by případně kandidoval. Jedná mimo jiné s blokem Jany Bobošíkové.

Tématem, které mu má pomoci dosáhnout svých záměrů, má být budoucnost zdravotních zařízení ve Středočeském kraji. „Velké skupiny jako Penta chtějí privatizovat potichu celou řadu nemocnic a nikdo se v­ politice tomuto nevěnuje, nikdo tomu nečelí a nepřichází s alternativním návrhem, jak tomu bránit a co místo toho nabídnout. A to je parketa, ve které jsem vždy byl poměrně silný,“ uvedl.

O imunitu mu prý nejde. Hlavním cílem je se zviditelnit a získat prostor pro své útoky na žalobkyni Bradáčovou či na soudce Pacovského. Od roku 2012, kdy u něho našla policie 7 milionů korun v krabici od vína, se totiž prezentuje jako oběť. Sám však ve své zvolení příliš nevěří.

Zdroj: Svobodné fórum

Jardíkův komentář:

V tomhle státě je možné opravdu naprosto všechno. Já nevím jestli dochází Zemanovi, Babišovi, Mynářovi, Ovčáčkovi a další pakáži, jak už se národ nerozčiluje, ale začíná celkem zlověstně hučet. Pokud to neslyší, dělají velkou chybu…

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *