Migrace – řešitelný problém.

Dnes jsem se díval na záběry z francouzského přístavního města Ouistreham odkud míří kamiony na trajektech do britského Portsmouthu. Chudáci, utrápení, zničení a v podstatě na pokraji sil, tam pronásledovali kamiony sprintem hodným olympijských časů a jejich jediný existenční problém byl, že se nepodařilo úplně každý kamion dostihnout a otevřít mu záď.

Do Evropy se chystá údajně 22 milionů migrantů z Afriky a Blízkého východu. Přesně tak, jak jsem řekl před léty své ženě – oni zjistí, jak se v Evropě žije a prostě přijdou. Jsou to v podstatě pořád jen lovci a sběrači a jdou samozřejmě za potravou (ať už si pod tím představíme cokoli).

Zde bych ale chtěl zdůraznit jednu zásadní věc… Já celý život, stejně jako většina lidí v Evropě, ráno vstanu a jdu do práce! Od Británie po Slovensko to takhle funguje. Roste HDP, vytváříme finanční rezervy, máme na sociální systém. Tak to chodí v Evropě a proto je tady životní úroveň o které se migrantům může jen zdát. A já se ptám. Jak žijí oni tam na jihu? Sedí na pytli od rýže a čekají až pošleme další. Samozřejmě jim to místní mafiáni rozkradou a jim zbude kulový, ale to je proboha jejich věc. My jsme taky museli porazit fašismus a komunismus, protože nějaká inteligence a rozum mezi lidmi je a byli jsme schopni se postavit na odpor. Pracujeme a vybudovali jsme funkční hospodářství protože a to ZDŮRAZŇUJI- chodíme do práce a něco děláme sakra!

Říkejte si přátelé co chcete o humanismu a přátelské pomoci. Jsou to keci, které nás přivedou do pořádného průseru! A všimněte si, že nehovořím o vražedných útocích, kterým čelíme, protože je páchají už úplní magoři a o nich a jejich mentální úrovni snad debatovat nemusíme. Mě taky bolí srdce, když vidím, podvyživené africké děti, které nemají žádnou budoucnost, ale jak říká můj moudrý přítel: Netrap se tím, protože nemůžeš zachránit celej svět“.

Souhlasím, že je třeba pomoci tam u nich, ale to neznamená, cpát někam miliony dolarů pro nic a za nic. Stejně z nich bude zas jen místní byznys a další, strašlivě tlustý, africký vládce, odčerpá na své účty stovky milionů. To pak zůstává rozum stát.

Je to prosté… Tady vám postavíme fabriku, dodáme technologie, odbyt, logistiku a vy prostě makejte jako my. To má nějaký smysl a jiná cesta není. Jenže tam žádné pracovní návyky neexistují a opravdu bych tam nechtěl dělat směnového mistra.

Abychom si rozuměli, nesnáším Okamuru a podobné blázny a dobře vím, že u nás je asi pět migrantů, kteří stejně zmizí na západ, ale hovořím o Evropě a zde se nebojím říct: Zavřít vrata a nabít kulomety! Věřte mi, jednou k tomu stejně dojde, ale to už bude možná pozdě…

JM©Mysticland.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *