„Trest“ pro pitomce?

Výstup dánského fotografa Andrease Hvida a jeho norské kamarádky na Velkou pyramidu v Gíze má pokračování. Egyptská policie měla zatknout dvě osoby v souvislosti s nelegálním proniknutím na jeden z divů světa. Hvid nedávno zveřejnil video, ve kterém dvojice vystoupala na pyramidu a na vrcholu pořídila lechtivé snímky. S informací přišel server Egypt Today.

Snímky vyvolaly mezi místními velké pobouření. Egyptské ministerstvo vnitra uvedlo, že zadrželo muže a ženu, kteří pomáhali dvojici v cestě na vrchol. Zaměstnanec archeologického naleziště, jenž přepravuje lidi na velbloudech, údajně přijal úplatek ve výši 4 tisíce egyptských liber (zhruba 5 tisíc Kč) za převoz k pyramidě. Zadržená žena je podezřelá z kontaktování Hvida online a zprostředkování celé akce.

Dánsko-norská dvojice pobývala v Egyptě od 19. listopadu do 4. prosince. Jejich první dva pokusy o zdolání pyramidy nebyly úspěšné. Při prvním z nich je zastavili pracovníci areálu ještě před výstupem, při druhém dokonce už při samotné akci. Po výslechu však byli propuštěni.

Třiatřicetiletý Hvid dále uvedl, že na vrcholu pyramidy neměl se svojí kamarádkou sex, připustil ale, že se na pyramidě vyfotili nazí. Neměli podle něj v úmyslu památku znesvětit. Dodal, že v blízké době Egypt nenavštíví kvůli obavám ze zatčení.

Velká pyramida v Gíze (zvaná též Cheopsova) byla postavena před 4500 lety ( to je otázka J.M.) a je vysoká téměř 140 metrů. Výstup na ni je přísně zakázán.

Můj komentář:

Je to pořád dokola. Mladí nemají úctu k ničemu. Zajímá je jen „dobrá cool  fotka“, kterou pověsí na nějakou přiblblou sociální síť. Tak tohle poslouchám dnes a denně a snažím se obhajovat naše mládežníky slovy: Nebyli jsme jiní… Nechte je žít… Je to jejich věc… Je jiná doba, atd…

Bohužel jsme byli trochu jiní. Jisté hranice jsme nedokázali překročit, protože některé věci byly tabu a co si budeme povídat, něco bylo už tak nějak o hubu… Dnešní výchova v rodinách funguje úplně jinak, zákony slouží jako ochrana zločinců, humanita se promítá do všeho a přitom kdejaký hajzl má větší ochranu než chudáci zvířata… Přitom by to mělo být tak jednoduché. Zasloužíš trest? Tak tady máš přes držku a spadla klec, jak říkal už mistr Švejk. Vylezeš si z kočičkou na pyramidu, kterou bys měl být v nezměrné úctě, (protože jsi proti ní úplný hmyz) a ještě tam fotíš blbosti, abys byl borec? No jasně, nějaké zákazy, kdo by si z nich něco dělal. Já jsem přece týpek a nikdo na mě nemá. Tak půjdeš kámo pěkně do krimu, abys pochopil, že jsou věci které prostě dělat nejde!

Jenže všechno je k ničemu. Dětičky mi na chodníku okopávají kotníky a maminka se jen usmívá, protože ona jim to pak doma se stejným úsměvem vysvětlí. Stačil by malý pohlavek s tím, že toho pána se nesmíme dotýkat, ale pána se klidně dotýkáme a pokud pánovi rupnou nervy, vlepí jednu tomu hajzlíkovi a skončí na policii. A tím to začíná. Pyramidou končí…

Zdroj: Egypt Today

JM©Mysticland.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *