Poslední Zemanovo veřejné vystoupení bylo děsivé.

Je to nedůstojné a v člověku už takový pohled může vyvolat jen lítost. Prezident Miloš Zeman jmenoval Romana Prymulu ministrem zdravotnictví, aniž by u toho byl schopen alespoň stát, natož aby se nacházel na Pražském hradě, kde tyto ceremoniály vždy probíhají. Video, zveřejněné hradním mluvčím Jiřím Ovčáčkem, bylo strašnou podívanou na člověka, který by měl někde v ústraní odpočívat. 

Že je Vratislavu Mynářovi, hochštaplerovi, podvodníkovi a muži, který si z Hradu udělal výdělečný podnik, úplně jedno, jak je na tom Zeman a jestli už tohle vážně není moc, není u osoby jeho typu žádné překvapení. Stejně tak u gangstera Martina Nejedlého. Ale dříve se zdálo, že Ovčáček má svého šéfa rád. A kde je Zemanova žena? Kde je jeho dcera? Jak je možné, že někdo svého příbuzného, ať jsou vzájemné vztahy jakékoli, nechá takto ukazovat celému národu?

Miloš Zeman je dlouhodobě nemocný člověk. Svá každotýdenní vystoupení u Jaromíra Soukupa nezrušil jen proto, že by se koncepce vyčerpala, ale protože taková věc byla příliš náročná. Bylo by správné to konečně přiznat a trápení, které neprožívá jen Zeman, ale celá Česká republika, konečně ukončit.

Prezident nemá téměř žádný program. Od počátku koronavirové krize byl schovaný v Lánech a nyní vše vyvrcholilo zraněním za podivných okolností. Žádné zahraniční návštěvy, natož zahraniční cesty. Jen občasná informace, že Zeman podepsal nějaký zákon nebo že za ním některý politik přijel do Lán, kde má své pyžamové dny.

Ta nedůstojnost každým dnem roste víc a víc. Je těžké si představit, co za lidi kolem sebe Zeman vlastně má, že tohle dopustili. A nutno říci, že Prymula si to místo ministra už dlouho přál, jen těžko bychom však mohli věřit tomu, že si své jmenování představoval právě takhle.

Johana Hovorková – hlavní editorka deníku FORUM 24

Publikováno 22. 9. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *