Volby – u mě dobrý

Volby do krajů a Senátu ČR vyhrálo hnutí ANO, ale… Ostatní strany, řekněme se zavřenýma očima – pravicové pochopily, alespoň doufám, že když se domluví a spojí síly, dá se s tím marasmem v naší těžce zkoušené zemi něco dělat. Budiž nám to příslibem a nadějí do voleb parlamentních.

Papaláška Jermanová to ve Středočeském kraji projela na celé čáře a bulí doma do polštáře. Úžasná zpráva, ale upřímně řečeno, nemohlo to dopadnout jinak. Chovala se už jak komunističtí aparátčíci v osmdesátých letech minulého století a lidi toho už měli tak akorát. V křesle hejtmanky ji nahradí Petra Pecková, kterou jako starostku Mnichovic mám tu čest znát osobně. Je to nesmírně energická dáma, nakažlivě akční, pracovitá, slušná, se kterou je opravdu těžké držet krok. Je to starostka, která jede jako stroj a problémy řeší jasně, důsledně a s elegancí sobě vlastní. Babiš si ji pozval kdysi na kobereček a chtěl, aby svoji kritiku řešila nejprve s ním a ne v médiích – čili aby držela hubu… Měl smůlu. Poslala ho do háje a dnes usedá do křesla hejtmanky. Není to krásný příběh odvážné ženy a skvělé starostky? Jsem si jist, že bude stejně skvělou hejtmankou, jen jí nezávidím ten chlív, který po Jermanové bude muset uklízet.

Komunisti dopadli katastrofálně a do parlamentu se příště pravděpodobně nedostanou. Prostě už jim voliči vymřeli a to je další výborná zpráva.

ČSSD je mrtvá už několik let, jen si to stále plně neuvědomila.

Zeman je překvapen propadákem levicových stran, což je úplně to nejlepší.

No nevím jak vy přátelé, ale já jsem celkem spokojen. Ne zcela výsledkem, ale určitě vývojem a ten nám slibuje lepší časy.

J.M.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *