E.T. nebo Predátor…?

Už pěknou řádku let, vysíláme do okolního prostoru nejrůznější signály… Rádio,televize i jiné druhy vysílání zaplevelují éter a nekontrolovatelně šíří vesmírem větší či menší moudra. Vědci nadšeně vysílají do vesmíru matematické vzkazy a stejně napjatě u radioteleskopů čekají na odpověď.

Prostě naše planeta je pěkně hlučná a doslova řve do vesmíru!

Projekt SETI dokonce zapojil do pátrání širokou veřejnost a milióny počítačů na celém světě dnes v rámci SETI HOME vyhodnocují nejrůznější zachycené šumy…(Osobně tento projekt považuji za zneužití důvěřivých lidí a čert ví, co to v počítačích běží za prográmek, protože výsledky jaksi nejsou k dispozici).

Zásadní otázka však zní: „Je dobré dávat o sobě vědět, nebo raději tajit svou existenci?“

Hledáme kosmické bratry? Jistě! A představujeme si, že jednoho dne přijdou v zářících lodích, usměvaví, krásní a vyřeší za nás všechny problémy. Odpoví na všechny naše otázky, přičemž jedna z prvních bude souviset s existencí Boha. Přinesou léky na všechny choroby a možná, když budeme hodní, i život věčný. To je ta lepší varianta.

Nebo to může být naopak. Jednoho krásného dne zaparkují na orbitu Země obrovské, válečné lodě a budou hrozivě mlčet. Tady není film Den nezávislosti až tak úplně hloupý, protože přesně tak by to mohlo vypadat. Ovšem zda najdeme stejně hrdinného prezidenta USA a stejně chytrého ekologa, kteří s miliardou mimozemských válečníků zatočí a ještě u toho budou vtipkovat, to už bych si tak jistý nebyl.

Krásně se tu hodí příklad Montezumových Aztéků v Mexiku. Celou svou existenci očekávali dobrého boha Quetzalcoatla, který je kdysi všemu naučil a slíbil, že se jednoho dne vrátí. Tragédií bylo, že zrovna v očekávaném období a za očekávaných znamení, se na pobřeží opravdu objevili mužové s plnovousy a jejich velitel vypadal jako očekávaný bílý bůh. Jaká ironie… Indiáni s bázní a důvěrou přinášeli bohům dary, dávali jim jídlo i své dcery a právem očekávali zlatý věk.  Kněží volali po poslušnosti bohům a sám Montezuma věřil, že vstoupí do dějin, jako císař, který přivítal očekávaného boha. Vše bylo idylické až do chvíle, kdy „bohové“ počali znásilňovat, plenit, krást a vraždit. Tehdy se ti rozumnější postavili na odpor a postavili proti cizincům mnohatisícové zástupy. Byly to neuvěřitelné bitvy, ve kterých několik stovek banditů porazilo desetitisíce indiánů, kteří bojovali sice nesmírně statečně, ale proti neznámým zbraním a neznámé taktice neměli šanci. Propadali panice a strachu. Cizinci se zdáli být nesmrtelní a jejich čtyřnohá zvířata tak strašná. Z jakýchsi tyčí létaly blesky a zabíjely na velkou vzdálenost, oštěpy a obsidiánové nože byly neúčinné. Marnost nad marnost!  Jejich krásná města byla zničena, chrámy vykradeny, písemnosti spáleny, lidé zotročeni. Kvetoucí civilizace (která samozřejmě také znala své regionální války a sama o sobě nebyla až tak mírumilovná) byla vyhlazena.

Tady je důležité podotknout, že ta nelítostná, krve a zlata lačná banda, to jsme byli my – civilizovaní Evropané. To jen tak pro pořádek.

Proč jsme zlikvidovali (pardon – zcivilizovali) Nový svět? Na počátku byla touha po něčem novém, tajemném a neznámém. K tomu se přidala  touha po bohatství, moci, zdrojích. Domníváte se přátelé, že vesmírní cestovatelé se budou chovat jinak? Ano, někdo namítne, že budou na vyšší úrovni a přijdou jako dávní učitelé. Hmm – a vsadíte na to svůj život?

Já jsem si existencí jiných civilizací naprosto jist, to je bez debat a bylo by pěkné, kdybych se dožil kontaktu, ale čím jsem starší, tím více se mi vkrádá do hlavy myšlenka, že to setkání nemusí být až taková selanka. Jak řekl jeden moudrý pán: „Vysílat signály do Vesmíru je jako volat do neznámého lesa. Vůbec netušíme, zda se na nás vyřítí zajíček, nebo vlk…“  

Ale klid. Už za starých Sumerů jsme měli štěstí. To tehdy nekompromisní šéf Annunakki – Enlil nařídil likvidaci té pakáže a milý Enki – náš genetický tvůrce, jaksi neposlechl a nechal své dílo přežít věky. Snad budeme mít štěstí zas. Žádní politici však za plamenných projevů určitě do stíhaček nenasednou a budou spolu s ekology někde dobře schovaní, čekajíc s napětím, jak to dopadne. Papež s kardinály bude ve vedlejším bunkru řešit problém další existence církve a hlavně další bezstarostnou, blahobytnou existenci svojí. Nebo myslíte, že půjde o disputaci, zda přichází Kristus, nebo Ďábel? Vůbec ne, oni jsou ti poslední, kdo by něco takového řešil…

Takže nahoře budeme tu noc, která se náhle změní v den, jak praví legenda, sledovat jen my, prostí plebejci. Pokud to dopadne blbě, nic dobrého z toho pro nás nevzejde a vezme to velmi rychlý konec. Pokud to dopadne dobře, papaláši vylezou z děr a začnou tiskové konference, hádky,  napadání, boj o moc, technologie a o naklonění si návštěvníků.

Opravdu těžko říct, co bude lepší…

JM©Mysticland.cz 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *