Blíží se ekologický armagedon.

Z přírody mizí včely, mouchy, motýli i další druhy hmyzu. Jde o další velkou ránu pro ekosystém, obávají se vědci v nové studii. Podle ní od roku 1989 ubylo více než tři čtvrtiny hmyzu. Ptáci tak přijdou o potravu a rostliny nebude mít kdo opylovat, varují odborníci. O vymírání hmyzu se podle nich „postaraly“ klimatické změny i používání pesticidů.

Za uplynulých 27 let vymřely více než tři čtvrtiny hmyzu. A právě ten má obrovský vliv nejen na zemědělskou výrobu, ale potažmo i na celý ekosystém.

Odborníci tak varují před alarmující situací: „Hmyz tvoří dvě třetiny veškerého života na Zemi, výrazně ho ale ubylo. Pokud přijdeme o hmyz, přijdeme o všechno,“ obává se Dave Goulson z britské univerzity v Sussexu. Ten dokonce mluví o „ekologickém armagedonu“.

Zdroj: Aktuálně.cz

Už svým dětem jsem kdysi vyprávěl, že včelička se nesmí jen tak „zaplácnout“, protože je to nejdůležitější tvor na Zemi. Bez ní nebudou jablíčka, hruštičky, jahůdky prostě nic… To je jedna věc. Druhá věc je například kácení Amazonských pralesů, z čehož je mi až fyzicky špatně a plundrování oceánů, kde za pár let budou plavat místo ryb jen plastové lahve.

Já nejsem žádný bláznivý ekolog, jen reálně hovořím o situaci, která jednoho dne nastane až zjistíme –  a teď to řeknu natvrdo- že se prachy nedají žrát…

JM-Mysticland.cz ©

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *