Záhada protáhlých lebek je prý vyřešena

Tak nejdříve citace článku, který jsem četl na naší maličké stoplusjedničce, ale podobné jsou i odborné publikace a zejména dokumentární filmy, jež shrnují výsledky „bádání“, které „nějakým“ způsobem řeší záhady našeho světa.  Vždycky mě to pobaví a je to pořád stejné. Neznámé předměty jsou vždycky „rituální“, nepochopené stavby jsou samozřejmě „kultovní“, nebo obráceně, to je vcelku jedno. Skutečný smysl nikdo neřeší, protože by vědec musel říci kratičkou větu, která je blízká jen nám laikům. Já to nevím… No a to vědec přece neřekne, to dá rozum 🙂  Takže nejprve článek a potom komentář:

Tvarování lebek lidí není nic výjimečného. Nejde ani o žádné potomky mimozemských návštěvníků. Ve skutečnosti takové věci praktikovala či stále ještě praktikuje celá řada kultur, od západní Evropy a Ameriky, až po Dálný Východ a Afriku.

Proč si s tím ale lidé dávají tolik práce? Proč komplikovaně tvarují hlavy svých dětí, aby měly tvar hrušky? Důvody jsou možná různé, ale archeologové nedávno zjistili, že u jedné civilizace Jižní Ameriky byly tvarované hlavy poznávacím znamením významných a bohatých lidí. Kdo měl protaženou lebku, byl před šesti stoletími v Peru V.I.P.

Vědci prozkoumali protažené i normální lebky žen kultury Collagua, která obývala jihovýchodní Peru v letech 1100 až 1450 našeho letopočtu. Podle výsledků analýz kostí měly ženy s protáhlými hlavami pestřejší stravu a méně stop po fyzickém násilí. To svědčí o jejich privilegovaném postavení.

Tak a tím jsme zjistili, kdo si hlavičky deformoval a nechal deformovat svým dětem. Byli to, jak se u nás říká – lepší lidi. No dobře, dejme tomu, tím vědci skutečně „objevili Ameriku“ 🙂 , v tomhle případě jižní, ale proč? Chtěli se někomu podobat, co jiného. Lepší lidi se poznali podle toho, že se „někomu“ podobali, že se odlišovali a v tom je celý háček. Vždyť je to stejné jako dnes. Za to, co dal Michael Jackson, aby se podobal Dianě Ross, bych žil já, i moje děti do konce života. Dobře, není to úplně přesný příklad, ale něco na tom je. Lepší lidi na to mají, aby se podobali někomu jinému, nebo aby nějak vylepšili svoji vizáž, podle svých, někdy bláznivých představ. Tehdy se chtěli podobat- svým dávným učitelům a to je celé. Nebyl Michael Jackson, nebyla Paris Hilton a nevysílaly se Hvězdné války :-). Byli jen ONI, ty největší celebrity, kterým se chtěli významní lidé podobat… To je „vyřešení“ záhady, jen je třeba se toho přestat bát a říkat věci tak, jak jsou. Bez obav o svou pověst a svoje diplomy. Říkat pravdu. Tečka.

JM©Mysticland.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *